Vaj Esencial i trëndafilit

  Vaj Esencial i trëndafilit

  Lek 1,999.00 Lek 5,000.00
   PERSHKRIMI

   Vaji i trëndafilit merret duke shtypur farat e luleve të trëndafilave, emri botanik i të cilave është trëndafili i rubinës. Është ideale për lëkurë të matuaruar, të thatë ose të dehidratuar. Ajo ushqen lëkurën dhe ndihmon për ta mbajtur atë elastike. I njohur për vetitë e tij elastike dhe antioksiduese, ky vaj përbëhet nga rreth 80% acide yndyrore të pangopura (acid alfa-linoleik dhe acid linoleik); gjithashtu përmban vitamina C, E, K, squalene dhe retinol. E dobishme në trajtimin e lëkurës së ndjeshme, me skuqje dhe rosacea, vaji i trëndafilit karakterizohet me vetitë zbutëse dhe antioksiduese. Ajo promovon rigjenerimin e indeve, e cila është arsyeja pse mund të përdoret në plagë, lezione të puçrrave, por edhe djegie nga dielli dhe djegie të vogla. I shkëlqyeshëm për parandalimin dhe trajtimin e shenjave atrofike dhe strijave (strijat), ky vaj është gjithashtu i vlefshëm në parandalimin e rrudhave.
   REVIEWS / VLERESIME NGA KLIENTET

   PRODUKTE TE NGJASHME

   Kthehu ne fillim