Spirulinë

  Spirulinë

  Lek 1,200.00
   PERSHKRIMI

   Spirulina është një algë e gjelbër blu që përdoret kryesisht për vetitë e saj të habitshme ushqyese. Ka një përmbajtje të lartë të kripërave minerale (hekur, kalcium, kalium, fosfor), vitamina, proteina dhe acide yndyrore thelbësore (omega 3 dhe omega 6). Përdoret si paketim për flokë të dobët dhe të dëmtuar për tu gjallëruar dhe shëndoshur. Për më tepër, përdorimi i tij është funksional si një paketë balancuese e sebumit për skalpin seborrheik dhe flokët me vaj.

    SI PËRDORET:

   Përzieni sasinë e nevojshme të pluhurit me ujë të nxehtë, derisa të merrni një qëlloj jo shumë të trashë. Vendoseni në flokë pak të pastruar dhe pak të lagur. Mbështilleni me film ushqimor ose letër alumini dhe lëreni të veprojë për midis 20 dhe 45 minuta. Pas kohës së pritur, laje dhe vazhdo me tharjen normale.

   REVIEWS / VLERESIME NGA KLIENTET

   PRODUKTE TE NGJASHME

   Kthehu ne fillim