Locion për Trupin me Vaj Kokosi Ekstra i Virgjër

  Locion për Trupin me Vaj Kokosi Ekstra i Virgjër

  Lek 700.00
   PERSHKRIMI

   Kokosi, na ofron fuqinë e natyrës me qumështin, frutat, farën, madje edhe atë lëvozhgë të fortë dhe fibrat që mbulojnë lëvoren. Vaji i marrë nga shtypja e kokosit, bërthamës dhe frutave të saj ka një përmbajtje kaq të pasur! Me këtë veçori, ajo ka qenë në shërbim të industrisë mjekësore për shekuj me radhë dhe industrisë së kozmetikës për shumë vite. 

   Pema e kokosit, një pemë tropikale, rritet në vende të tilla si Karaibe, Malajzi, Filipine, Indonezi dhe Sri Lanka. Ka shumë acid laurik në kokos. Acidi laurik, i cili është gjithashtu në qumështin e gjirit, është vetëm një nga vetitë që e bëjnë kokosit të vlefshëm. Përveç vetive antioksiduese dhe antibakteriale, vaji i kokosit, i cili ka mjaft vitamina E, C dhe B6, dhe minerale si hekuri, magnezi, natriumi, kaliumi, është një thesar i vërtetë për lëkurën. 

   Vaji i kokosit, i cili përthithet shpejt dhe lehtë nga lëkura, ushqen thellësisht, hidraton, kujdeset dhe zbut lëkurën. Ndërsa ndihmon për të hequr lëkurën e vdekur nga trupi, ajo gjithashtu shëron lëkurën e irrituar. Vaji i kokosit është gjithashtu efektiv në shenjat e plakjes. Është i mirë për rrudhat e fytyrës, qafës dhe strijat e shtatzënisë. Një tipar tjetër i vajit të kokosit është se ai ka një strukturë që, së pari nxehet, pastaj ftohet dhe nuk avullon. Për shkak të kësaj strukture, ndërsa hidraton intensivisht lëkurën tuaj, nuk lejon që hidratimi të largohet. 

   Locion trupi ushqyes dhe riparues i vajit të kokosit ka një tipar shumë të lartë, ushqen lëkurën tuaj me përmbajtjen e saj të vajit të kokosit dhe e hidraton atë thellësisht. Falë formulës së saj efektive që nuk lë një ndjesi ngjitëse, ndihmon lëkurën tuaj për të qenë më e butë dhe e hidratuar. 

   Përdorimi:

   Vendosni locionin e trupit në lëkurën tuaj me prekje të lehta. Ju mund ta përdorni lehtë si pjesë e rutinës së përditshme të kujdesit për lëkurën pas dushit dhe banjës së diellit ose sa herë që keni nevojë për të.

   Nuk përmban substanca të dëmshme për shëndetin e njeriut si SLS, SLES dhe paraben. Produkti nuk është testuar në kafshë.

   REVIEWS / VLERESIME NGA KLIENTET

   PRODUKTE TE NGJASHME

   Kthehu ne fillim