Krem për fytyrën

  Krem për fytyrën "Precious"me grimca flori

  Lek 4,000.00
   PERSHKRIMI

   Krem i rafinuar për fytyrën me veprim anti-rrudhë,lifting dhe rigjenerues 24H.
   Krijuar  posacërisht për të ndihmuar në luftën kundër rrudhave , zbutjen dhe rigjenerimin e lëkurës.
   Tekstura delikate dhe luksoze i jep lëkurës një mirëqenie intensive dhe një pamje më rrezatuese.Garanton hidratim optimal për 24 orë dhe rrit shkëlqimin natyral të fytyrës.

   Ingredientë

   -Flori i pastër: përbërës i çmuar anti-plakje që stimulon aktivitetin qelizor të lëkurës, vepron si katalizator për acidin hialuronik dhe rindërton kolagjenin.I jep lëkurës shkëlqim, qëndrueshmëri dhe elasticitet.

   -Hexapeptide-8, Pentapeptide-18: peptide ekskluzive të gjeneratës së fundit që veprojnë për të luftuar shenjat e plakjes, zbutin dhe i japin lëkurës vitalitet, duke luftuar në mënyrë efektive rrudhat dhe humbjen e qëndrueshmërisë. Falë vetive të tyre anti-plakje, elastike dhe forcuese, ato nxisin sintezën e kolagjenit dhe ndihmojnë në ngadalësimin e procesit të plakjes së lëkurës.

   -Ceramidet, fitosterolet, glikosfingolipidet, gliceridet e ullirit: forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës.

   -Acidi hialuronik me peshë molekulare tre: përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës, vepron nga brenda duke pompuar, duke rivendosur menjëherë hidratimin e lëkurës dhe duke e mbajtur atë konstante dhe të qëndrueshme gjatë gjithë ditës.

   -Vajrat Acai, Yangu, Karanja, Calophylla: me veti të jashtëzakonshme antioksiduese, ato ndihmojnë në parandalimin e plakjes duke mbrojtur lëkurën nga dëmtimet.

   Ekstrakte organike të Maqui, Acerola, Elderberry dhe Camu Camu: me një përqendrim të lartë të vitaminës C, ato zbutin lëkurën dhe e rigjenerojnë atë duke e ushqyer thellë, qetësojnë dhe forcojnë barrierën mbrojtëse duke stabilizuar shtresën lipidike.


   Fermentet e Lactobacillus, Aronia të Fermentuar, Avena Sativa: Ribalancon mikrobiotën e lëkurës

   REVIEWS / VLERESIME NGA KLIENTET

   PRODUKTE TE NGJASHME

   Kthehu ne fillim