Kontakt: +355 67 60 60 891
 • Sete Makeupi ne ULJE
 • Produktet UMF -40% ULJE
 • Home
 • Intensive - Antioksidant i përqëndruar
Intensive - Antioksidant i përqëndruar

Intensive - Antioksidant i përqëndruar

Lek 5,000.00
  PERSHKRIMI

  Përbërje delikate më teksturë të lehtë, dizenjuar për të vepruar kundër dëmtimeve nga mosbalancimi i radikaleve të lira dhe antioksidantëve që gjenden në trup dhe nga shenjat e plakjes, duke rigjeneruar elasticitetin e lëkurës dhe duke e bërë më të shëndetshme. Formula ekskluzive është e përbërë nga substanca aktive me veprim antioksidant të fortë: Koenzima Q10 parandalon dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV dhe është aktive kundër radikave të lira. Qelizat staminarë të Verës së Kuqe, Çajit Jeshil, Acidit Alha Lipoic dhe Tocopherol, mbrojnë lëkurën nga agjentët e jashtëm. Dipalmitoyl Hydroxyproline vepron si prekursor i kolagjenit dhe kundër rrudhave të fuqishme. Vajrat e çmuar biologjikë veprojnë në sinergji me ekstraktet biologjike të CO2 të karrotës dhe Oryzanolit, duke krijuar një shtresë mbrojtëse kundër rrezeve të diellit.

  Përdorimi:

  Aplikojeni çdo mëngjes pasi e keni pastruar fytyrën, qafën dhe dekolten. Merrni një sasi të vogël të produktit dhe përhapeni me lëvizje lineare. Është e mundur të përdoret si serum vetëm ose bashkë me trajtime të tjera. 


  Produkte te ngjashme

  Kthehu ne fillim